Vodáctví

Sjíždění řeky Orlice

vodactvi 2.JPGvodactvi 1.JPGvodactvi 3.JPG

Okolo Třebechovic pod Orebem protéká vodácká řeka Orlice, která vzniká soutokem Tiché a Divoké Orlice v obci Albrechtice nad Orlicí. Jedná se o řeku lemovanou rozmanitou krajinou. V meandrech Orlice jsou hluboké tůně, slepá ramena, mnoho písčitých pláží lákajících ke koupání…


Tichá Orlice se sjíždí od Lichkova a její horní a střední úsek je pro znalé vodáky, dolní úsek zvládnou i začátečníci. Divoká Orlice se sjíždí od hranic s Polskem u Orlického Záhoří. Protéká CHKO Orlice a je zde nutné dodržovat příslušná pravidla. Za ohleduplnost budete odměněni pohledem na faunu a flóru, která zde byla donedávna vzácností. Horní a střední úsek je opět pro zkušenější, na dolní si mohou troufnout i ti méně zkušení. Stejně jako na společný tok obou řek od Albrechtic nad Orlicí.


Na řece Orlice je několik půjčoven lodí a vodáckých center. Pokud budete mít zájem, zprostředkujeme Vám zapůjčení lodí, souvisejícího materiálu a dopravu. Nebo můžete zkusit sami například www.rampasport.cz, kde najdete všechny potřebné informace.