Koupaliště, bazény a písníky

Městské koupaliště Třebechovice pod Orebem

koupaliste 3.JPGkoupaliste 5.JPGkoupaliste 1.JPG

V těsném sousedství Hotelu BOR se nachází Městské koupaliště. Je situováno do velice příjemného prostředí městského lesoparku a tvořeno třemi bazény. První je tvarovaný s pěti plaveckými drahami a maximální hloubkou 1,65 m. Druhý pro děti o průměru 10 m, s hloubkou 30 cm a vodním hřibem uprostřed. Třetí je relaxační kruhový bazén s průměrem 15 m, hloubkou 1 m, vzduchovými masážními lůžky a masážními tryskami. Voda všech bazénů je přihřívána slunečními kolektory, takže ani při polojasném počasí neklesne teplota vody pod 22°C. Součástí bazénů je tobogán dlouhý 100 m a několikanásobná skluzavka.


Bazény jsou obklopeny travnatou plochou s keři a dřevinami. Ta postupně přechází v lesnatou část s dětským pískovištěm v příjemném stínu. Pro aktivní vyžití je zde například hřiště na plážový volejbal nebo stůl na ping-pong. Občerstvení, sprchy s teplou vodou a uzamykatelné skříňky jsou dalším plusem koupaliště. Vše si můžete virtuálně prohlédnout zde. koupalistě Třebechovice 1 koupaliště Třebechovice 2 koupaliště Třebechovice 3 koupaliště Třebechovice 4


Pokud jste příznivci přírodních koupališť, doporučujeme Týniště nad Orlicí. Po 8 km jízdy na kole lesní asfaltovou cestou dorazíte k písníku, který kromě přírodního jezera nabízí také bazén pro děti s filtrovanou vodou, prolézačky a houpačky, hřiště na volejbal, badminton a kuželky. Na pláži je sociální zařízení a sprchy. Je zde i nudistická pláž.


V okolí Třebechovic pod Orebem najdete další písníky vhodné ke koupání, jedním z nich je například Laguna v Bělči nad Orlicí.

V zimním období můžete navštívit Hradec Králové, kde je pro veřejnost k dispozici padesátimetrový plavecký bazén. Ten je propojen s Městskými lázněmi. Zde najdete nejen tobogán, dětské brouzdaliště, relaxační bazén, vířivku s horkou vodou, saunu a páru, ale také velký bazén s vlnobitím.


Pokud jste milovníci vody, určitě si u nás přijdete na své.