Cyklistika

Cyklotrasy v mikroregionu Třebechovicko

chybějící fotografiechybějící fotografiechybějící fotografie

Zdejší rovinatá krajina je dokonalým místem pro cykloturistiku. Množství značených cyklotras v Mikroregionu Třebechovicko vede Přírodním parkem Orlice, smíšenými lesy, kolem písníků a rybníků vhodných ke koupání.


Novinkou letošní sezóny bude otevření nového úseku Labské cesty z Hradce Králové až do Kuksu. Z Třebechovic pod Orebem vede do Hradce Králové několik možných tras, výběr je jen na Vás. Zde se napojíte na již zmiňovanou Labskou cestu. Trasa vede proti proudu Labe kolem Smiřického zámku s kaplí, přes Jaroměř s pevností Josefov až do barokně komponované krajiny s Hospitalem a protější obcí Kuks.  Lázeňský areál, který proslavily především sochy Ctností a Neřestí Matyáše Bernarda Brauna a nedaleký kamenný Betlém stejného autora rozhodně stojí za návštěvu.


Pro vyznavače náročnějších tras doporučujeme vyrazit směrem do Orlických hor. Kopcovitý terén začíná už pár kilometrů za Třebechovicemi pod Orebem a dovede Vás třeba až na Masarykovu chatu nad obcí Deštné v Orlických horách. Chata stojí v nadmořské výšce 1019 m na hřebenu Šerlichu, a kdo se raději sveze jen dolů, může využít pravidelnou linku cyklobusu, která Vás vyveze z Třebechovic právě až pod Masarykovou chatu. Cesta dolů pro Vás bude opravdovým zážitkem.